diskografie.cz - texty písní, karaoke texty a videoklipy

The Beatles > Nejlepší album Beatles

 1. citovat Kuba | 20.04.09 23:41:40

  Abbey road

 2. citovat Syd | 21.04.09 00:06:39

  Kuba: Naprosto souhlasim! Nemohl bych bez Abbey Road být.

 3. citovat Lennonek | 07.01.10 15:45:22

  Pro mě je nejlepší album Help!Mám ale taky rád Sgt Pepra nebo Magical Mystery Tour.Za nejhorší pokládám For Sale a taky nemám rád Album Let it Be...

 4. citovat Syd | 07.01.10 19:52:14

  Obecně je nejlepší Stg. Papper. Já mám nejradši Abbey Road.

 5. citovat rostislav | 13.01.10 17:47:44

  hodne tezka otazka ale cislo jedna je abbey road,sgt.peppers.white album,revolver,rubber soul.

 6. citovat Frenky 11 | 13.01.10 18:58:39

  No tak me se osobne nejvic liby album Help! nechapu, ze ho tady jeste nikdo neuvedl. Rozhodne taktez je album Revolver vyborny. Abbey Road by jsem ani tak moc nemusel, ale pri jedne pisni z tohodle albumu, jsem zacal Beatles poslouchat a to je Here Comes The Sun. A jeste by jsem se chtel vyjadrit na album For Sale, je to jednoznacna klasika, ktera by nemela chybet, takze rozhodne nejslabsi neni.

 7. citovat učitel | 15.07.10 19:02:13

  Jirka Černý kdysi řekl, že spíš než Sgt. Peppera si více cení Magical Mystery Tour. Já osobně nejvíce poslouchám Abbey Road, jinak ale LP od Rubber Soulu nahoru. U White Double mám rád obě desky, ale přeskakuju Revoluci 9 a moc mne nebere Long, Long, Long ani Goodnight. Beatles For Sale bych nehodnotil jako "jejich" album. Černý napsal před více než 30 lety v "Melodii", že G. Martin se obával rozpadu Beatles po jejich 3. studiovém LP, a tak je donutil nahrát RnR, bluesové a twistové evergreeny ve vlastním aranžmá.

 8. citovat učitel | 16.07.10 00:15:26

  Ještě k Let It Be: taky ho moc neposlouchám a hodnotím ho mezi deskama Beatles po r.1965 za nejslabší, ale nevinil bych za to Beatles. G. Martin vydal desku až po rozpadu skupiny v květnu 1970. Sami Beatles materiál k desce pod pracovním názvem Get Back nahrávali v lednu 1969, tedy ještě před práci na Abbey Road. Skutečnost, že Beatles práci na Get Back odložili a začali se věnovat novému projektu, o něčem svědčí. Nejspíš sami nebyli s výsledkem spokojeni a taky byli rozhádáni. Když pak Martin vydal po jejich rozchodu Let It Be, jednotliví členové se spoustou aranžmá nesouhlasili (hlavně McCartney), např. dívčí sbor na Long And Winding Road aj. Co se mi však na albu líbí, je verze nahrávky písně Let It Be. "Elpíčková" verze má uprostřed krásné a čisté sólo Harrisonovy kytary, kdežto na singlu (bohužel verze přebíraná do různých kompilátů) znějí namísto toho jakési přidušené Hammondovy? varhany.
  Chtěl jsem tím říci, že LP Let It Be v době svého vydání již bylo slabým konkurentem jak pro vlnu nových pompézních, blues-rockových (např. Creedence), country-rockových (např. Bachman-Turner Overdive), tak hard-rockových (Deep Purple aj.)kapel. V nejlepším by se mělo skončit (Abbey Road), ne vydat jako poslední desku nevyzrálé album. Za to ale Beatles nemůžou, i když na druhé straně jistě neprodělali. Když však porovnáme, jak kvalitní LP vydával v první polovině 70. let Lennon, McCartney nebo dokonce Harrison (All Things Must Pass), je vidět, že nápaditost skloubená ve všech třech umělcích by zajistila avantgardní postavení skupiny i během 70. let. (Rolling Stones tehdy stagnovali, opravdu kvalitní je snad jen Exile On Main Street /1972/ a Some Girls /1978/, britské hardrockové skupiny vydávaly dobré desky, ale na stejné brdo, superskupiny Queen a poprockový Boston či Smokie, stejně jako popové E.L.O. se proslavili spíše až ve 2. polovině 70. let, melodický hard rock jako od Kiss nebyl příliš nápaditý a málo instrumentální, ale samotný rock je vcelku jednoduchá hudba a já nebudu KISS kritizovat, protože mám jejich hudbu rád. A taneční popové disco-skupiny druhé poloviny 70. let nebral co do poslechu nikdo dost vážně.) Když si tak uvědomíme, že hypotetické desky nerozpadlých Beatles by mohly později obsahovat takové lennonovky jako FREE AS A BIRD či REAL LOVE, nemusel by George vyrukovat s "poloplagiátorským" My Sweet Lord.
  Na závěr ale uvedu, že souhlasím s těmi hodnotiteli, kteří napsali, že VŠECHNY LP BEATLES JSOU OPRAVDU VÝBORNÉ.

 9. citovat pepabida | 30.05.11 23:28:35

  Pro rozsoudění jsem vzal v potaz zahraniční hitparádu.Je to až nemilé,ale první je STG Peppers,další v pořadí je White Album a jako třetí nejoblíbenější je Abbey Road.Já osobně nám rád všechny LP. CO VY NA TO ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

 10. citovat dušan | 21.07.11 15:21:02

  a čo tak with beatles

Příspěvky

1 - 10, 11 - 20, 21 - 23

Připomínka

Naše facebook stránky

Účty

Kontakt Reklama

předprodej vstupenek eventim